Home Správy Schmiedlová v Moskve podľahla „lucky loserke”

Schmiedlová v Moskve podľahla „lucky loserke”

by Jana Sedláková

MOSKVA – Anna Karolína Schmiedlová (87. v hodnotení WTA) prehrala v 1. kole turnaja WTA International v Moskve (750 000 USD, antuka vonku) so Srbskou „lucky loserkou” Olgou Danilovičovou (187.) 2:6, 4:6.

Srbka šla hneď v úvode do vedenia 4:0. Kaja potom znížila dvoma vyhranými servismi. Keď súperka podávala na výhru, slovenská tenistka sa dostala k brejbalu, no nevyužila ho. Danilovičová následne premenila prvý setbal.

Druhý set bol plný brejkov. Ako prvá vyhrala gem pri svojom servise Schmiedlová na 3:2. Súperka odpovedala taktiež úspešným servisom. Neskôr prišla Slovenka aj o podanie, po ktorom prehrávala 4:5. Srbka sa chytila šance a po druhý raz v sete získala svoje podanie, čím úspešne zakončila zápas.