Home Správy Schmiedlová v Madride tuho vzdorovala 16. hráčke sveta

Schmiedlová v Madride tuho vzdorovala 16. hráčke sveta

by Tomas Hmira

MADRID – Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 1. kole WTA turnaja v Madride (6 685 828 USD, antuka vonku) s Anastasijou Sevastovovou 3:6, 6:4, 3:6.

Slovenskej tenistke ušla v prvej časti nasadená pätnástka na 2:4. Od tohto stavu sa začal hrať fantastický tenis s množstvom náročných a presne zakončených výmen. Schmiedlová znížila na 3:4 a na riterne si vypracovala náskok 30:0, no lotyšskej hráčke od tejto chvíle padlo všetko, na čo siahla. Set ukončila chyba z rakety Slovenky.

Od polovice druhého setu začala byť na kurte Košičanka lepšou hráčkou. V piatom geme uspela na riterne, keď brejkbal premenila víťazným bekhendom po čiare. Brejk si udržala a posunula zápas do rozhodujúcej časti.

Aj v nej mala na rakete v piatom geme brejkbal. Loptičku z riternu však poslala do siete. V ôsmej hre sa podarilo Sevastovovej uspieť na príjme a zápas už doviedla do víťazného konca, keď premenila druhý mečbal.