Home Správy Schmiedlová v 2. kole v Guadalajare nečakane hladko prehrala

Schmiedlová v 2. kole v Guadalajare nečakane hladko prehrala

GUADALAJARA – Druhá nasadená Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 2. kole turnaja WTA 125K v mexickej Guadalajare (125 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Fionou Ferrovou z Francúzska 4:6, 1:6.

Úvodný set bol maximálne vyrovnaný. Kaja síce stratila za stavu 2:2 podanie, no po zmene strán ho získala späť a zakrátko sa ujala vedenia 4:3. Bolo to však z jej strany v rámci prvého setu všetko. Koncovka patrila Francúzke.

Druhé dejstvo bolo jasnou záležitosťou Ferrovej. Prevahu mala vo všetkých herných činnostiach a jediný gem pustila našej tenistke pri komfortnom náskoku 4:0. V siedmej hre premenila na príjme v poradí tretí mečbal.

• Schmiedlová dominovala v štatistike es 3:1
  • po svojom 2. servise bodovala len v 26 percentách prípadov
  • Ferrová zapojila do hry až 80 percent 1. podaní

Do rebríčka WTA pribudne Slovenke 15 bodov. Jej ďalšou zastávkou bude na budúci týždeň floridské Miami, kde sa koná podujatie kategórie WTA Premier Mandatory.