Home Najdôležitejšie Schmiedlová v Gdyni na úvod s cenným skalpom: 83. hráčku zdolala bez straty setu

Anna Karolína Schmiedlová

GDYŇA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v poľskej Gdyni. V pondelňajšom stretnutí 1. kola vyradila Rusku Annu Blinkovovú nasadenú ako piatu za 95 minút dvakrát 6:3.

Od úvodu zápasu obe tenistky až prekvapivo dobre servovali, v prvých piatich gemoch sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. Následne sa obraz hry zmenil, v šiestej hre prvýkrát v zápase Schmiedlová prelomila servis Rusky, ale tá kontrovala ribrejkom. Záveru setu mala lepší slovenská tenistka, ktorá sa po 50 minútach ujala vedenia v zápase.

V druhom dejstve stratila hneď v úvode Blinkovová podanie, ale opäť ribrejkla Schmiedlovú. Od stavu 2:2 aktuálne 123. hráčka zapla na vyššie obrátky a vo zvyšku zápasu povolila svojej súperke jediný gem.

V osemfinále čaká na Schmiedlovú Maďarka Bondarová (231.), ktorá v Gdyni prešla kvalifikáciou a zvládla aj prvé kolo.

Na rovnakom turnaji v pondelok nastúpi v 1. kole dvojhry aj Kristína Kučová, jej súperkou bude domáca Urszula Radwaňská. V utorok vstúpi do hry aj Viktória Kužmová súbojom proti Ruske Varvare Gračovovej.