Home Správy Schmiedlová nadelila v Bole Friedsamovej „kanára“, po dráme je vo štvrťfinále

Schmiedlová nadelila v Bole Friedsamovej „kanára“, po dráme je vo štvrťfinále

BOL – Štvrtá nasadená Anna Karolína Schmiedlová si poradila v 2. kole turnaja WTA 125K v chorvátskom Bole (125 000 USD, antuka vonku) s Nemkou Annou-Lenou Friedsamovou v troch setoch 4:6, 6:0, 7:6(6).

Kaja začínala na riterne a musela sa brániť proti agresivite Nemky. K prvým brejkbalom sa dostala Friedsamová vo štvrtej hre, dve príležitosti premeniť nedokázala, Schmiedlová ukončila boj o gem efektným esom. Ďalšie problémy Slovenku čakali v 10. geme. Nemecká tenistka na príjme zvládla dva kľúčové údery a následne využila úvodný setbal.

V druhom sete predvádzala košická rodáčka najlepší tenis v zápase. Robila minimum chýb, deptala súperku z riternu aj údermi na čiaru, v medzihre dominovala a zaslúžene vyhrala set na nulu.

Zverenkyňa Milana Martinca nepoľavila z aktivity ani v záverečnom sete a vybojovala si náskok 3:1. Pomáhala si víťaznými údermi z forhendu alebo nútila súperku k chybám. Friedsamová sa spamätala, otočila na 4:3 a bola to ona, ktorá zrazu diktovala tempo. Kaja dokázala pribrzdiť súperku v deviatej hre, keď získala ribrejk. Druhú krízu prekonala v 12. geme a zo stavu 0:30 si vynútila tajbrejk. Slovenka viedla 4:2 a mala aj tri mečbaly, napriek tomu sa menili strany za stavu 6:6. Na viac bodov sa Nemka nezmohla a Schmiedlová ukončila stretnutie víťazným úderom.