Home Správy Schmiedlová v 2. kole ITF turnaja v Ču-chaji nezaváhala

Schmiedlová v 2. kole ITF turnaja v Ču-chaji nezaváhala

ČU-CHAJ – Ôsma nasadená Anna Karolína Schmiedlová deklasovala v 2. kole ITF turnaja v čínskom Ču-chaji (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) Rusku Polinu Monovovú 6:0, 6:3.

V úvodnej hre zápasu odvrátila Kaja brejkbal, čo sa ukázalo ako vítaná vzpruha. Následne zvládla dlhý gem aj na príjme a o pár minút uštedrila súperke v rámci prvého setu „kanára“.

Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie. Do stavu 3:3 mali obe tenistky po jednom brejkbale, ktorý zostal nevyužitý. Pre Rusku bol vydretý 6. gem poslednou radosťou, v závere ju košická rodáčka prevalcovala.

• Monovová potrebovala na zisk prvého gemu 9 gembalov/brejkbalov
  • po svojom 2. podaní mala len 29-percentnú úspešnosť
  • Schmiedlová odvrátila oba brejkbaly
  • do hry zapojila 79 percent 1. servisov

V prvom tohtosezónnom štvrťfinále čaká zverenkyňu Milana Martinca víťazka rusko-holandského súboja medzi Vitaliou Diačenkovou a Lesley Kerkhovovou. Vo štvrťfinále bude slovenské farby hájiť aj Viktória Kužmová.