Home Správy Schmiedlová v 1. kole Wimbledonu neuspela

Schmiedlová v 1. kole Wimbledonu neuspela

LONDÝN – Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 1. kole Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) s Mónicou Puigovou z Portorika 7:5, 4:6, 5:7.

Karolína začala turnaj dobre – napriek kolísavému výkonu si udržala servis a získala aj prvý brejk, Portoričanka kopila od úvodu veľa chýb. Tým sa nevyhla ani Karolína a Puigová si vzala brejk späť. Slovenka dokázala následne získať dva gemy po sebe, dostala sa aj do komfortného vedenia 5:3 no olympijská víťazka si nevzdala a znova vyrovnala stav. Schmiedlovej sa podarilo získať ďalšie dva gemy a ukončila set.

V druhom sete začala lepšie favoritka. Puigová sa ujala vedenia 2:0 na gemy, Slovenka vyrovnala. Monica bola neustále o krok vpred a získala ďalší brejk, ten už bol pre vývoj druhého setu rozhodujúci, hráčky si zvyšné servisy udržali, napriek ďalším trom príležitostiam. O osude zápasu muselo rozhodnúť záverečné dejstvo.

Puigová pokračovala v dobrom rozpoložení, v kľúčových momentoch získavala dôležité výmeny vo svoj prospech, čo malo za následok vedenie 4:1. Schmiedlová sa pokúsila o zvrat, vzala si jeden brejk späť, a dostala sa na rozdiel jediného. To nebolo všetko. Zverenkyňa trénera Martineca zlepšením výkonu dokonale zaskočila olympijskú víťazku z Ria, ktorá sa opäť uchýlila k veľkému množstvu chýb. Vynútila si stav 5:5, od tohto momentu už získala len jedinú loptu a s turnajom sa rozlúčila po dvanástej hre.