Home Najdôležitejšie Schmiedlová svoj tieň proti českej dvojke neprekročila: Kanár odštartoval ďalšiu krutú prehru v sérii

by Igor Uher
Anna Karolína Schmiedlová, Matej Lipták

BRATISLAVA – Anna Karolína Schmiedlová (181.) na tohtovíkendové priateľské stretnutie fedcupových výberov Slovenska s Českom zrejme tak skoro nezabudne.

Po jednoznačnej včerajšej prehre s favorizovanou finalistkou vlaňajšieho Roland Garros Markétou Vondroušovou dnes utŕžila ďalšiu trpkú prehru. Zverenkyňa Petra Hubera podľahla Terézii Martincovej (133.) za 60 minút 0:6, 4:6.

Krutý kanár na úvod zápasu

Úvodný, iba 21 – minút trvajúci set ponúkol opäť veľmi riedko zaplneným tribúnam bratislavského NTC zaujímavú konfrontáciu hráčok s takmer identickým herným prejavom. Obidve tenistky sa snažili o diktovanie tempa hry, obidve toho na centrálnom dvorci veľa nabehali, výrazný výsledkový rozdiel bol však spôsobený neporovnateľne väčším množstvom nevynútených chýb, ako aj neschopnosťou Slovenky ukončiť víťazným úderom sľubne rozohrané výmeny.

V druhom sete sa vývoj otočil

Iný pohľad na dvorec ponúkol druhý set. Na rozdiel od včerajška Schmiedlová úplne nestratila sebavedomie a nerezignovala. Naopak, precíznejšie realizovala to, čo hrala v úvodnom sete. Pri svojej snahe o diktovanie tempa hry obmedzila chyby a výsledok sa aj dostavil. V piatom geme zobrala súperke podanie, brejk vzápätí aj potvrdila a bola to práve košická rodáčka, ktorá v tejto fáze zápasu na dvorci dominovala. Bohužiaľ, nie na dlho. Pri snahe o ukončenie výmen z forhendu začala dvojka Liptákovho výberu v nasledujúcich gemoch „kopiť“ jednu chybu za druhou. Obrat vývoja skóre bol logickým vyústením diania na dvorci. V desiatej hre ešte dokázala odvrátiť prvý mečbal nečakane esom. Po ďalších dvoch fiftínoch však už musela ísť sklamaná zagratulovať súperke k víťazstvu.

Pre Schmiedlovú to po porážke s Benčičovou (1:6, 0:6) a Vondroušovou (1:6, 2:6) bola už tretia jednoznačná prehra po sebe.

Tereza Martincová – Anna Karolína Schmiedlová 6:0, 6:4 za 60 minút

Zdroj: ts – Igor Uher