Foto: TASR

Schmiedlová a Šramková od zajtra na veľkom turnaji v Prahe

PRAHA – Turnaj kategórie ITF v Prahe (80 000 USD, antuka vonku) zaradili do svojho itinerára Rebecca Šramková a Anna Karolína Schmiedlová. Dnes spoznali žreb hlavnej súťaže.

Rebecce Šramkovej sa ušla pozícia nasadenej osmičky. V 1. kole si zmeria sily so Švajčiarkou Amrou Sadikovičovou. Napriek nie úplne oslnivej forme bude v premiérovej vzájomnej konfrontácii favoritkou. Ak uspeje, vyzve niektorú z kvalifikantiek alebo „lucky loserku“ z eliminácie. Vo štvrťfinále by mala podľa papierových predpokladov naraziť na 4. nasadenú Rusku Irinu Chromačevovú.

Anna Karolína Schmiedlová začne proti vo forme hrajúcej ruskej tínedžerke Sofii Žukovej. V prípade úspešného vstupu do turnaja sa v 2. kole pobije so 6. nasadenou českou veteránkou Luciou Hradeckou alebo mladučkou Ukrajinkou Dajanou Jastremskou. Prípadné štvrťfinále sľubuje konfrontáciu s holandskou dvojkou žrebu Richel Hogenkampovou.

Turnaj na Štvanici je kvalitne obsadený. Nasadenou jednotkou je 76. hráčka sveta – domáci supertalent Markéta Vondroušová.

About Michal Pokrivka

Check Also

Maria Šarapovová

Maria Šarapovová: Toto je jej súčasný favorit na mužskom okruhu

Bývalá svetová jednotka Maria Šarapovová prezradila, kto je jej súčasný favorit na mužskom okruhu ATP. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine − five =