Home Najdôležitejšie Schmiedlová sa po troch rokoch dočkala titulu. Triumfovala v Bogote

Schmiedlová sa po troch rokoch dočkala titulu. Triumfovala v Bogote

BOGOTA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová zvíťazila vo finále turnaja WTA International v Bogote (250 000 USD, antuka vonku) nad turnajovou päťkou zo Španielska Larou Arruabarrenovou po setoch 6:2, 6:4.

V prvom sete ani pre jednu z hráčok nebol servis výhodou. Španielka si ani raz nedokázala podržať svoje podanie. Hoci Schmiedlová sa tiež trápila, dokázala si vydobyť body najmä v dlhých výmenách. Prvýkrát sa po vyhranom podaní dostala do vedenia 3:2. Následne navýšila náskok aj na 5:2 a vtedy si Arruabarrenová dala zavolať trénera na kurt. Ani ten však nedokázal turnajovej päťke pomôcť. Hoci si vypracovala gembalové šance, nakoniec po druhom setbale sa z víťazstva v prvom sete radovala slovenská tenistka.

Na úvod druhého setu si Španielka vzala Schmiedlovej servis. V ďalších hrách však už dominovala Kaja. Trápenie Arruabarrenovej na podaní pokračovalo. Až za stavu 5:1, keď Schmiedlová servovala na zisk titulu, po dlhej dobe Španielka zabojovala a vzala jej podanie. V ďalšom geme, keď by brejk znamenal prehru, však po prvý raz na servise nezaváhala. A v ďalšej hre, keď Slovenka opäť podávala o titul, brejkla ju čistou hrou. Druhýkrát už rozbehnutá Španielka servis nepodržala a Anna Karolína Schmiedlová tak vyhrala svoj tretí titul v kariére.