Home Audio/video VIDEO Schmiedlová proti Šramkovej v boji o hlavný turnaj: Slovenské derby v Miami prinieslo viac ako dvojhodinovú drámu!

Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová, koláž, W60 Trnava

MIAMI – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do hlavnej súťaže na turnaji WTA v Miami.

Vo finálovom druhom kole kvalifikácie zdolala v pozícii nasadenej jednotky svoju krajanku Rebeccu Šramkovú 6:3, 3:6, 6:3. Vo vzájomnej bilancii vedie 3:1.

Slovenské derby prinieslo veľkú drámu. Prvý set rozhodol jediný brejk, na ktorý v šiestej hre dosiahla Schmiedlová a za 38 minút vyhrala prvý set 6:3. V druhom po brejku slovenská jednotka viedla 3:2, ale následne prehrala nasledujúce štyri hry a dve vlastné podania a Šramková si vynútila rozhodujúci tretí set.

V tom síce rýchlo Schmiedlová po brejku viedla 3:0, ale Šramková sa dokázala vrátiť do hry a vyrovnať na 3:3. Potom už ale opäť zobrala opraty zápasu do rúk slovenská jednotka a po triumfe 6:3 sa za dve hodiny aj osem minút radovala z postupu do hlavného turnaja.

Anna Karolína Schmiedlová (1.) vs Rebecca Šramková – finále kvalifikácie 6:3, 3:6, 6:3

Zdroj: TASR, ts