Home Najdôležitejšie Schmiedlová predviedla suverénny výkon: V Belehrade stratila len tri hry a zabojuje o štvrťfinále

Anna Karolína Schmiedlová

BELEHRAD – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová si na turnaji v Belehrade zahrá o štvrťfinále. Rozhodla o tom jej dnešná výhra s Chorvátkou Janou Fettovou.

Favorizovaná Schmiedlová vstúpila do zápasu suverénne, keď po dvoch úspešných brejkoch razom vyhrávala už 5:0 a vo vzduchu visel nepopulárny kanár. Fettová ale podanie udržala na 15 a odvrátila túto hrozbu, navyše na následnom podaní Schmiedlovej mala k dispozícii dva brejkbaly, ale obidva zostali nevyužité a slovenská favoritka prvý setbal premenila na zisk úvodného dejstva – 6:1.

Aj v druhom sete sa síce ako prvá brejku dočkala Schmiedlová, ale v štvrtej hre Fettová odpovedala ribrejkom. V piatej si ale okamžite požičané zobrala späť slovenská favoritka a to Schmiedlovú nakoplo. Do konca stretnutia vyhrala všetky tri gemy a celý zápas hladko za hodinu aj desať minút 6:1, 6:2.

V boji o štvrťfinále čaká na Slovenku víťazka súboja Jule Niemeierová verzus Viktoriya Tomova.