Home Správy Schmiedlová v Prahe nedotiahla dobre rozohratý zápas, končí s „kanárom“

Schmiedlová v Prahe nedotiahla dobre rozohratý zápas, končí s „kanárom“

by Dominika Mikušiaková

PRAHA – Anna Karolína Schmiedlová podľahla v 2. kole turnaja kategórie WTA International v Prahe (250 000 USD, antuka vonku) „lucky loserke“ Tamare Korpatschovej z Nemecka po setoch 6:4, 3:6, 0:6.

Prvý set priniesol veľké trápenie na servise u oboch hráčok. Slovenská tenistka sa na úvod dostala do manka 0:2, dokázala ho však okamžite zmazať. Od stavu 2:2 nasledovala séria piatich brejkov, ktorú dokázala Kaja ukončiť za stavu 5:4. Prvým esom zápasu premenila svoj druhý setbal.

Slovenská tenistka mala dobrý vstup do druhého dejstva, keď sa ujala vedenia 2:0. Následne nevyužila šancu na príjme a postupne začala kopiť chyby. Korpatschová to využila a onedlho viedla 4:2. Kaja dokázala ešte znížiť na rozdiel gemu, záver však patril Nemke.

Rozhodujúci set už jasne patril nemeckej hráčke. Schmiedlovú opustil servis, robila priveľa nevynútených chýb a na hru súperky nenachádzala odpoveď. S turnajom sa tak musela rozlúčiť s nepopulárnym „kanárom“.