Home Správy Schmiedlová po skreči favoritky do 2. kola WTA turnaja v Hirošime

Schmiedlová po skreči favoritky do 2. kola WTA turnaja v Hirošime

Schmiedlová

HIROŠIMA – Anna Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola WTA International turnaja v japonskej Hirošime (250 000 USD, tvrdý povrch vonku). Prvý set získala nad treťou nasadenou Kazaškou Juliou Putincevovou v pomere 6:2, tá následne duel vzdala.

Slovenská tenistka mal od úvodných minút prevahu. Rýchlo sa ujala vedenia 3:0 a v ďalšom priebehu ju podržal servis. Jediné komplikácie zažila v piatom geme, keď čelila skóre 15:40, ale situáciu zvládla. Za stavu 5:2 premenila na príjme hneď prvý setbal. Kazašská tenistka sa po neúspešnom úvodnom dejstve rozhodla stretnutie pre zranenie chrbta vzdať.

„Som veľmi šťastná, že som dnes vyhrala, lebo v posledných týždňoch som veľa víťazstiev nezaznamenala. Mala nejaké problémy s chrbtom, takže to nie je úplne také víťazstvo, ako som si priala. Ale, som veľmi šťastná, že si môžem zahrať v 2. kole,“ uviedla po zápase naša tenistka.