Home Správy Schmiedlová po obrovskej dráme do 2. kola v Bukurešti

Schmiedlová po obrovskej dráme do 2. kola v Bukurešti

by Dominika Mikušiaková

BUKUREŠŤ – Anna Karolína Schmiedlová zvíťazila v 1. kole turnaja kategórie WTA International v Bukurešti (250 000 USD, antuka vonku) nad domácou šestkou žrebu Anou Bogdanovou po setoch 4:6, 7:6(4), 7:5.

Do zápasu vstúpila slovenská tenistka stratou podania a rýchlo prehrávala 0:2. Postupne prichádzalo čoraz viac šancí na riterne a v 6. hre manko zmazala. Servis  však Kaju príliš neposlúchal, za stavu 4:4 oň prišla čistou hrou. Rumunka následne odvrátila brejkbal a prvý set úspešne dopodávala.

Druhý set bol plný zvratov. Lepšie doň vstúpila slovenská tenistka, ktorá viedla už 5:1, avšak servis na víťazstvo jej nevyšiel. Rovnako neuspela ani za stavu 5:3 a onedlho to bola Rumunka, kto podával na víťazstvo. Kaja ešte zabojovala a vynútila si tajbrejk, v ktorom zvíťazila pomerom 7:4.

V rozhodujúcom dejstve pokračoval tuhý boj. Schmiedlová otočila z 1:3 na 5:3 a za stavu 5:4 išla podávať na víťazstvo. Vypracovala si dva mečbaly, ani jeden však premeniť nedokázala a o servis prišla. Následne však opäť udrela na riterne a na druhý pokus už nezaváhala. Zápas dopodávala čistou hrou.