Home Správy Schmiedlová po divokom prvom sete končí v kvalifikácii do New Havenu

Schmiedlová po divokom prvom sete končí v kvalifikácii do New Havenu

by Jana Sedláková

NEW HAVEN – Anna Karolína Schmiedlová (81. v hodnotení WTA)  prehrala v 1. kole kvalifikácie turnaja  WTA Premier New Haven (799 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Američankou Sofiou Keninovou (67.) po setoch 6:7(5), 4:6.

Prvý set bol neuveriteľnou prehliadkou brejkov. Každá tenistka zaznamenala iba jedno podržané podanie. Ako prvá to na 5:4 zvládla Schmiedlová, no Keninová vzápätí vyrovnala. Za stavu 6:5 mala Američanka setbal na servise, ale Slovenka si vynútila tajbrejk.  V ňom si si Keninová vypracovala náskok 5:1. Košičanka potom ešte uhrala štyri body, no nakoniec sa tešila domáca hráčka.

V druhom dejstve mohla hneď v úvode odskočiť do brejku Schmiedlová, no šancu nezužitkovala. Po tejto príležitosti nastalo dlhé obdobie bez brejkbalov. To až vo ôsmej hre prerušila Keninová, ktorá mala dve príležitosti odskočiť do sľubného náskoku 5:3, no aj ona zaváhala. A tak servovala za stavu 4:4. Aj Schmiedlová mala potom dve šance na brejk, no ani ona ich nezúžitkovala.  Na rozdiel od Keninovej však v ďalšej hre na servise zaváhala. Pustila súperku do vedenia 40:0 a tá následne premenila druhý mečbal. A tak o osude druhého setu rozhodol jediný brejk.