Home Najdôležitejšie Schmiedlová nevyužila tri mečbaly a v Monterrey končí v 1. kole

Schmiedlová nevyužila tri mečbaly a v Monterrey končí v 1. kole

by Dominika Mikušiaková

MONTERREY – Nenasadená Anna Karolína Schmiedlová podľahla v 1. kole turnaja WTA International v Monterrey (250 000 USD, tvrdý povrch vonku) turnajovej osmičke Ajle Tomljanovičovej po trojsetovej bitke 6:4, 1:6, 6:7(6). Zápas trval 2 hodiny a 17 minút.

V prvom sete si obe hráčky držali podanie až do stavu 3:3, keď prišla o servis slovenská tenistka, okamžite však kontrovala. Následne zvládla ťažký gem na podanie, keď odvracala brejkbal, čo ju nakoplo. Za stavu 5:4 zobrala súperke servis čistou hrou a tým získala aj prvý set.

V druhom dejstve prišiel zo strany slovenskej tenistky útlm. Rýchlo sa dostala do manka dvoch brejkov a v celom sete uhrala iba jeden gem. Zápas tak išiel do rozhodujúceho setu.

V ňom ako prvá udrela na riterne Slovenka za stavu 4:4 a išla podávať na víťazstvo v zápase. Servis do zápasu jej však vôbec nevyšiel a prišla oň čistou hrou. Zápas tak musela rozhodnúť až skrátená hra. V nej sa Kaja dostala do vedenia 6:3 a mala k dispozícii tri mečbaly, z toho dva pri vlastnom podaní. Ani jeden však nevyužila a jej súperka napokon ovládla tajbrejk pomerom 8:6.

• Schmiedlová zahrala 1 eso a urobila 4 dvojchyby, jej súperka mala pomer 10:3