Home Najdôležitejšie Schmiedlová nenadviazala na výkon proti Juvanovej: Po troch hodinách podľahla Sasnovičovej

Anna Karolína Schmiedlová

ISTANBUL – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Istanbule. Bieloruske Alexandre Sasnovičovovej podľahla po takmer trojhodinovom boji v troch setoch 7:6 (5), 4:6 a 3:6.

Vyrovnaný prvý set

Prvé tri hry si obe hráčky bez väčších problém držali svoj servis, následne však prišla fáza, kedy boli diváci svedkami štyroch brejkov v rade. Od tohto momentu bol servis opäť dominantným, ani jedna z hráčok si nevypracoval žiadnu brejbalovú príležitosť a o osude prvého setu musel rozhodnúť tajbrejk. Vývoj skrátenej hry bol diametrálne odlišný od vývoja celého prvého setu, pretože hráčky mali razom problém udržať si svoje podanie. V tejto bitke bola úspešnejšia Schmiedlová a ujala sa vedenia v zápase.

V úvode druhého setu vyhrávala slovenská tenistka rýchlo 2:0 a zdalo sa, že zápas môže dotiahnuť do víťazného konca v dvoch setoch, potom však bieloruská hráčka zapla na vyššie obrátky a otočila na 4:2. Schmiedlovej sa podarilo vyrovnať na 4:4, následne však nevyužila 2 brejkbaly a potvrdilo sa povestné futbalové pravidlo “nedáš- dostaneš”. Sasnovičová brejkla našu hráčku a vyrovnala stav stretnutia na 1:1.

O osude stretnutia musel rozhodnúť až tretí set, kde boli obe hráčky nervózne a videli sme až sedem brejkov. Súboj nervov vyhrala Sasnovičová a postúpila do ďalšieho kola, v ktorom sa stretne s víťazkou zápasu medzi Martincovou a Garciovou.