Home Správy Schmiedlová cez nasadenú súperku postupuje do štvrťfinále v Hobarte

Schmiedlová cez nasadenú súperku postupuje do štvrťfinále v Hobarte

Schmiedlová

HOBART – Anna Karolína Schmiedlová zvíťazila v stretnutí druhého kola na turnaji WTA International v Hobarte (250 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad osmičkou žrebu Alison van Uytvanckovou z Belgicka 6:3, 6:2.

Van Uytvancková viedla v úvode 3:1. Kaja sa však brejkom vrátila, vyrovnala na 3:3, o chvíľu na to opäť prelomila súperkin servis a ujala sa vedenia 5:3. Následne čistou hrou doservovala prvý set.

Druhý set sa začal lepšie pre rodáčku z Košíc, po druhej hre na príjme šla do brejkového vedenia 2:1. Následne odolalala brejkbalu. Neskôr pridala ďalší brejk a viedla 5:2. Na servise potom premenila druhý mečbal.

• pre Schmiedlovú ide o štvrté štvrťfinále na úrovni WTA od začiatku sezóny 2018 (dvakrát stroskotala v tejto fáze, raz sa tešila z celkového triumfu)
  • van Uytvancková ponúkla štyri brejkbaly, ani jeden z nich neodvrátila
  • Schmiedlová dala súperke sedem takýchto šancí, ale v šiestich prípadoch bola pri odvracaní úspešná

V boji o semifinále sa Anna Karolína Schmiedlová stretne s Irinou-Cameliou Beguovou.

V Hobarte hrala aj Viktória Kužmová, ktorá však prehrala. Viac si prečítajte tu.