Home Najdôležitejšie Šarapovová nedala Plíškovej v šlágri 3. kola Roland Garros žiadnu šancu

Šarapovová nedala Plíškovej v šlágri 3. kola Roland Garros žiadnu šancu

PARÍŽ – Dvadsiata ôsma nasadená Ruska Maria Šarapovová deklasovala v 3. kole grandslamového Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) českú šestku „pavúka“ Karolínu Plíškovú 6:2, 6:1.

Češka otvorila úvodný set brejkom. Na dlhý čas to bolo z jej strany všetko. Vo výmenách bola mimoriadne pasívna a výborne hrajúcu súperku nechala diktovať tempo. Ruská kráska otočila na 4:1 a o pár minút premenila po dvojchybe Plíškovej v poradí tretí setbal.

V druhom dejstve výkon ňaganskej rodáčky ešte gradoval. Pri vlastnom podaní zakončovala 2-3 úderom a na príjme sa dostávala do tlaku okamžite po riterne. Od stavu 1:1 to bol na kurte z jej strany tenisový koncert, v 7. geme premenila priamym bodom zo servisu prvý mečbal.

• Šarapovová prestrieľala súperku na víťazné údery 18:5
  • na príjme 1. podania ovládla 55 percent výmen
  • Plíšková si iba raz pomohla esom

„Očakávala som náročný zápas. Karolína je výborná hráčka a vedela som, že musím podať maximálny výkon, čo sa mi podarilo. Mám veľkú radosť, že som v osemfinále. Paríž milujem,“ uviedla po zápase šťastná víťazka.

Karolína Plíšková je už piatou vypadnuvšou hráčkou z top 10 v ženskej časti Roland Garros. Pred ňou sa porúčali jej krajanka Petra Kvitová, Ukrajinka Jelina Svitolinová, Lotyška Jelena Ostapenková a Američanka Venus Williamsová. V osemfinále čaká Šarapovovú 11. nasadená Nemka Julia Görgesová alebo Američanka Serena Williamsová.