Home Najdôležitejšie „Šampionát hráčov do 21 rokov je iba o marketingu,“ tvrdí Rubľov

„Šampionát hráčov do 21 rokov je iba o marketingu,“ tvrdí Rubľov

by David Pavlik

HALLE – Novinkou sezóny 2017 bude koncoročný šampionát pre najlepších tenistov do 21 rokov. Istotu účasti má už dnes Nemec Alexander Zverev.

Na podujatí si zahrá sedem najlepších hráčov danej vekovej kategórie vo svetovom rebríčku plus jeden s voľnou kartou. Súťaž bude mať podobný skupinový formát ako prestížny Turnaj majstrov, no s niekoľkými zmenami pravidiel a inováciami, ktoré organizátori oznámia neskôr.

Štedré odmeny

Výška prémií bude 1,25 milióna dolárov. Turnaj sa uskutoční od 7. do 11. novembra a v Miláne by sa mal hrať najbližších päť rokov.

Marketingová záležitosť

Na margo podujatia ale prichádza prvá kritika. Tú po postupe do štvrťfinále ATP podujatia v Halle vyslovil ruský talent Andrej Rubľov: „Úprimne? Nad Milánom nerozmýšľam. Podľa môjho názoru je to viac marketingová záležitosť. Urobili nejaké zvláštne pravidlá, ktorým nerozumiem. Ak sa mi tam podarí dostať, budem, samozrejme, rád, ale som ledva v top 10 rebríčka pre turnaj a je pred nami ešte pol roka.“ 

Nespravodlivé pravidlá

Narážal predovšetkým na nové, pre turnaj upravené pravidlá. Set sa bude hrať v modernejšom formáte na 4 gemy: „Podľa mňa zmena pravidiel nie je dobrá. Chcú vyskúšať niečo nové, ale nepozdáva sa mi to. Hráči každý deň tvrdo pracujú. Na tom, aby vyhrávali ťažké trojsetové zápasy, na grandslamoch dokonca päťsetové. Zrazu prídete na tento turnaj, hrá sa na 4 gemy, ktoré majú pri zhode rozhodujúci bod. Môžete pracovať tvrdo, ale pri ese na zhode s tým nič neurobíte. Každý tam môže zvíťaziť, nie je to o tom, či si to zaslúžite.“

Live poradie „Road to Milan“ :

  1. Alexander Zverev 2410 bodov
  2. Borna Čorič 676 bodov
  3. Karen Chačanov 675 bodov
  4. Čchung Hjeon 505 bodov
  5. Daniil Medvedev 472 bodov
  6. Frances Tiafoe 407 bodov
  7. Andrej Rubľov 388 bodov
  8. Ernesto Escobedo 382 bodov
  9. Casper Ruud 338 bodov
  10. Jared Donaldson 337 bodov

Priamo v Halle sa tlačovej konferencie Rusa zúčastnil šéfredaktor portálu Martin Petro.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − 16 =