Home Najdôležitejšie Šampión Roland Garros ostro kritizoval organizátorov: Mauresmová posiela ráznu odpoveď!

Šampión Roland Garros ostro kritizoval organizátorov: Mauresmová posiela ráznu odpoveď!

by Jaroslav Šípkar
Austin Krajicek, Ivan Dodig, Roland Garros 2023, Trofej, Štvorhra

Šampión Roland Garros v štvorhre Chorvát Ivan Dodig ostro kritizoval organizátorov turnaja. Riaditeľka parížskeho grandslamu Amalie Mauresmová mu posiela ráznu odpoveď!


Chorvát Ivan Dodig vyhral po boku Austina Krajiceka titul v štvorhre na grandslamovom Roland Garros. Ostro sa oprel do organizátorov turnaja.

„Dnes som veľmi smutný. A pravdepodobne sa všetci čudujete tomu, prečo som smutný. Som smutný, pretože som nedostal taký prístup, aký by mal mať každý športovec,” začal Dodig svoju kritickú reč.

„Znamená to, že všetci hráči musia mať rovnaké zaobchádzanie, aby mohli medzi sebou súťažiť. Je mi veľmi ľúto, že to hovorím, ale 15 dní som cestoval na tomto turnaji taxíkom. Stál som uprostred parížskych ulíc,” pokračoval rozhorčený Chorvát.

„Prišiel som neskoro na rozcvičku s partnerom. Čakal som na taxík 40 minút. Bol som veľmi smutný. Cítil som sa ako turista v Paríži. Ale dnes som štvornásobným šampiónom Roland Garros a tento turnaj si zaslúži, aby zaobchádzal s každým hráčom a každým šampiónom tak, ako si zaslúži. Dúfam, že na budúci rok to zvládnete lepšie,” dodal 38-ročný skúsený tenista, ktorého cituje portál inews.co.uk.

Ale šéfka turnaja a bývalá tenistka Amalie Mauresmová odsúdila obvinenia Dodiga a uviedla veci na pravú mieru.

„Takýto typ vyjadrení na kurte je neakceptovateľný. Máme 19 hotelov v rádiuse 5 kilometrov. Ktokoľvek si môže rezervovať dopravu, všetci hráči, ak sú v tomto okruhu piatich kilometrov,” vysvetľovala.

„Je v inej oblasti, ktorá je na druhej strane Paríža, vo východnej časti. Predložili sme návrhy. Povedali sme mu, že môže zmeniť svoj hotel, že mu môžeme nájsť hotel v správnej oblasti.”

„Dali sme mu riešenia. Máme však vozový park šetrný k životnému prostrediu. Máme oblasť, ktorá sa venuje aj zodpovednosti za životné prostredie. A nemáme neobmedzený počet áut,” dodala Mauresmová, ktorá v minulosti trénovala Andyho Murrayho.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 2 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy