Home Správy Sakkariová v Rabate otočila takmer stratený zápas – má prvý titul

Sakkariová v Rabate otočila takmer stratený zápas – má prvý titul

by Jana Sedláková

RABAT – Vo finále turnaj  WTA International v marockom Rabate (250 000 USD, antuka vonku) zdolala Grékyňa Maria Sakkariová Britku Johannu Kontovú po setoch 2:6, 6:4, 6:1.

Sakkariová pôsobila od úvodných minút omnoho menej suverénnym dojmom ako v predchádzajúcich kolách. Produkovala množstvo chýb a nedarilo sa jej pri servise. Naopak, Kontová bola na podaní nezlomná. Získala brejky na 2:1 aj 4:1 a neskôr poľahky doservovala prvý set do víťazného konca.

Aj v druhom dejstve mala navrch od úvodu Kontová. Získala brejk na 3:2 a nedávala Sakkariovej šancu. Grékyňa sa však potom dostala k možnosti a vyrovnala na 4:4. Od tej chvíle sa výrazne zmenil obraz hry. Kontová začala robiť chyby a prestal jej fungovať aj dovtedy skvelý servis. Sakkariová tak druhé dejstvo po veľkom boji víťazne uzavrela na príjme a vynútila si ešte jeden set.

V ňom už jasne dominovala grécka tenistka. Kontová získala gem po svojom servise, keď vyrovnávala na 1:1. Potom už päť hier za sebou ovládla Sakkariová, ktorá sa tak teší z premiérového titulu na okruhu WTA.

• Grékyňa vyhrala na esá 8:2