Home Najdôležitejšie S ruskou súperkou vo finále nestratila ani set: Bratislavu si podmanila iba 18-ročná Nemka

Ella Seidelová

BRATISLAVA – Nemecká tenistka Ella Seidelová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open.

Vo finále zdolala v bratislavskom NTC v pozícii nasadenej sedmičky šestku “pavúka” Rusku Sofiu Lansereovú 6:4, 7:6 (4). V druhom sete otočila z 2:5.

Osemnásťročná Nemka získala tretí titul na okruhu ITF, doposiaľ najcennejší v kariére. V lete nenašla premožiteľku na domácich podujatiach v Stuttgarte a Braunschweigu. Z Bratislavy si odnáša prémiu 9142 eur pred zdanením a 80 bodov do svetového rebríčka WTA.

“Vrátila som sa sem po tom, ako som vlani v NTC vyhrala titul na juniorskom turnaji. Mám na to skvelé spomienky, veľmi dobre sa mi tu hrá. Počas týždňa som nastúpila aj proti dvom domácim hráčkam Nine a Mii, na zápasy sa prišli pozrieť diváci a vytvorili dobrú atmosféru. Rovnako organizácia turnaja bola výborná, určite sa sem opäť rada vrátim,” povedala pre oficiálnu webstránku turnaja Seidelová, ktorá iba pred pár dňami dovŕšila plnoletosť.

Vo štvorhre aj česká radosť

Druhý nasadený francúzsko-český pár Estelle Cascinová, Jesika Malečková získal na turnaji titul vo štvorhre. Vo finále si hladko poradil s trojkami “pavúka” Denisou Hindovou a Karolínou Kubáňovou z Česka 6:3, 6:2.

Malečková obhájila v Bratislave trofej z minulého roka, ktorú získala po boku krajanky Renaty Voráčovej. Cascinová v Bratislave štartovala vôbec po prvý raz.

dvojhra – finále: Ella Seidelová (Nem.-7) – Sofia Lanzereová (Rus.-6) 6:4, 7:6 (4)

štvorhra – finále: Estelle Cascinová, Jesika Malečková (Tal./ČR-2) – Denisa Hindová, Karolína Kubáňová (ČR-3) 6:3, 6:2