Home Audio/video S Kučovou a Šramkovou aj s duom z elitnej stovky: V Trnave štartuje séria turnajov EMPIRE Tennis Tour 2023

S Kučovou a Šramkovou aj s duom z elitnej stovky: V Trnave štartuje séria turnajov EMPIRE Tennis Tour 2023

by Majo Malinovský
Kristína Kučová, Empire Tennis Tour

TRNAVA – Slovenské tenistky Kristína Kučová s Rebeccou Šramkovou budú ťahákom medzinárodných turnajov s názvom EMPIRE Tennis Tour 2023 (27. februára – 12. marca).


Na podujatiach s dotáciou 60.000 amerických dolárov sa na harde v TC EMPIRE Trnava predstavia aj dve tenistky z elitnej svetovej stovky – Nemka Tamara Korpatschová a Rakúšanka Julia Grabherová.

Turnaje nadväzujú na sériu EMPIRE Indoor Tennis Tour, ktorá sa konala od septembra do decembra 2022. “Sme radi, že môžeme pokračovať v spolupráci s Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF), ktorá považuje náš klub za ideálne miesto organizovania takéhoto bohatého počtu turnajov. S predošlou sériou bola veľmi spokojná nielen ITF, ale aj hráčky a tréneri. Nasadenou jednotkou bude Korpatschová, dvojkou Grabherová. Do Trnavy pricestovala aj Dánka Clara Tausonová, ktorá bola v minulosti v Top 40,” informoval na pondelňajšej tlačovej konferencii športový riaditeľ klubu Tomáš Boleman.  

Tomáš Boleman, TC Empire
Športový riaditeľ TC Empire Tomáš Boleman (Foto: tcempire.sk/Milan Hutera)

Kučová aj Šramková s voľnými kartami

Kučová so Šramkovou sa dostali do hlavnej súťaže vďaka voľným kartám. “Teší ma, že môžem hrať v Trnave už ako členka domáceho klubu. V uplynulých týždňoch som usilovne trénovala pod drobnohľadom Vladimíra Pláteníka. Dúfam, že sa mi to podarí pretaviť aj do zápasov. Aj keď turnaje na harde nie sú moja silná stránka a väčšinou sa im vyhýbam, budem sa snažiť na ne čo najlepšie pripraviť. Dôležité je, že momentálne nemám zdravotné problémy, koleno drží,” uviedla Kučová.

Kristína Kučová, Empire Tennis Tour
Kristína Kučová (Foto: tcempire.sk/Milan Hutera)

Ďalšie voľné karty udelili Natálii Kročkovej a Ele Pláteníkovej. V kvalifikácii budú hrať Sára Šarinová, Laura Cíleková, Radka Zelníčková a Nikola Daubnerová. Hlavná súťaž úvodného z dvoch halových turnajov odštartuje v utorok, finále dvojhry je na programe v nedeľu 5. marca o 11.00 h. Víťazka zinkasuje prémiu 9142 USD pred zdanením a do rebríčka WTA si pripíše 80 bodov.Žreb kvalifikácie, Trnava Empire Tour
Žreb kvalifikácie (Foto: ITF)

Od 27. marca budú v Trnave organizovať aj mužské podujatie s dotáciou 25 000 USD.

Tieto termíny sú prísľubom kvalitného obsadenia turnajov a atraktívnych zápasov pre divákov. Načasovanie ženskej časti série je ideálne nielen pre účasť slovenskej ženskej tenisovej špičky, ale aj hráčok z celej Európy, ktoré uvítajú, že v tomto období môžu hrať dobre dotované podujatia v strednej Európe.Denný program, Trnava Empire Tour
Denný program (Foto: ITF)

V máji aj EMPIRE Tennis Academy Open 2023

V máji sa fanúšikovia môžu tešiť aj na antukové podujatie EMPIRE Tennis Academy Open 2023 s dotáciou 100.000 USD, ktoré sa uskutoční po štvorročnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu.

Vladimír Pláteník, Empire Tennis Academy
Šéftréner a manažér EMPIRE Tennis Academy Vladimír Pláteník (Foto: tcempire.sk/Milan Hutera)

“Je to bomba, klobúk dole pred majiteľom areálu pánom Miroslavom Hlavnom. Neviem, či je niekto na Slovenskom tenisovom zväze (STZ) vôbec vďačný, čo sa v TC EMPIRE Trnava robí pre slovenský tenis. Je to sviatok tenisu. Ženský stotisícový turnaj sa bude konať pred Roland Garros, čiže očakávam veľmi slušnú účasť kvalitných hráčok. Dúfam, že sa podarí nájsť aj ďalších partnerov, sponzorov, aby to neležalo len na pleciach klubu a majiteľa areálu a mohli sa dávať financie zároveň aj do mládeže. Dúfam, že turnaj si užijú aj fanúšikovia a prídu sa pozrieť na kvalitný antukový tenis,” povedal Vladimír Pláteník, šéftréner a manažér EMPIRE Tennis Academy, uznávaný medzinárodný tenisový odborník, ktorý v minulosti viedol aj hráčky ako Dominika Cibulková, Daria Kasatkinová alebo Naďa Petrovová.

Zdroj: ts, empireslovakopen.sk, ITF, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − five =