Home Najdôležitejšie Rybárikovej v Indian Wells k postupu nepomohlo ani 11 odvrátených mečbalov

Rybárikovej v Indian Wells k postupu nepomohlo ani 11 odvrátených mečbalov

INDIAN WELLS – Magdaléna Rybáriková prehrala ako 18. nasadená v 2. kole na turnaji WTA Indian Wells (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku) s ruskou držiteľkou voľnej karty Sofiou Žukovou 3:6, 6:2, 5:7. Zápas trval 2 hodiny a 36 minút.

V  úvodnom sete sa ruská tenistka dostala do rýchleho vedenia 2:0 a brejk si postrážila až do konca.

V druhom dejstve sa najskôr Magdaléna Rybáriková dostala po brejku do vedenia 3:1. V ďalšom geme sa síce ruská tínedžerka vrátila do hry ribrejkom na 2:3, no už v ďalšej hre opäť prišla o podanie. Slovenka ďalší brejk potvrdila a na riterne zakončila set.

V tretej časti sa Žuková dostala k brejku na 5:4. V nasledujúcom geme ešte zápas nedokázala dopodávať. Postupne prišla o jedenásť mečbalov. Až o dvoch z nich muselo rozhodnúť jastrabie oko, o jeden sa pripravila dvojchybou. V ďalšom geme však Ruska čistou hrou brejkla Rybárikovú a v 12. hre už premenila hneď prvý mečbal.