Home Správy Rybáriková v Monterrey končí vo štvrťfinále

Rybáriková v Monterrey končí vo štvrťfinále

by Dominika Mikušiaková

MONTERREY – Druhá nasadená Magdaléna Rybáriková podľahla vo štvrťfinále turnaja kategórie WTA International v Monterrey (250 000 USD, tvrdý povrch vonku) turnajovej sedmičke Sachii Vickeryovej hladko 0:6, 3:6.

V prvom sete sa slovenská tenistka rýchlo dostala do manka dvoch brejkov. Za stavu 0:4 si ešte vypracovala tri brejkbaly, ani jeden sa jej však nepodarilo využiť. Následne opäť prišla o servis a dostala nepopulárneho „kanára“. Americká tenistka hrala v prvom sete takmer dokonale, slovenskú jednotku k ničomu nepúšťala a set zakončila so skvelou bilanciou 13 víťazných úderov a iba 2 nevynútené chyby.

V druhom sete bol obraz hry vyrovnanejší. Magda mala v úvodnej hre brejkbal, ten však nevyužila. Rozhodujúcim bol brejk americkej tenistky v 6. geme. Za stavu 5:3 zápas bez väčších problémov dopodávala, využila v poradí druhý mečbal.