Home Najdôležitejšie Rybáriková v Ilkley do finále – zvládla druhý zápas dňa

Rybáriková v Ilkley do finále – zvládla druhý zápas dňa

ILKLEY – Magdaléna Rybáriková zvíťazila v semifinále ITF turnaja v anglickom Ilkley (100 000 USD, tráva vonku) nad šiestou nasadenou Nemkou Andreou Petkovičovou v dvoch setoch 6:3, 6:3.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie našej tenistke. Ujala sa vedenia 3:1, no skúsená Nemka dokázala vydrieť vyrovnanie. Nebolo jej to nič platné, ďalšie 3 gemy prvého setu putovali na konto rodáčky z Piešťan. Tá pokračovala vo výbornom predstavení aj v druhom dejstve. Brejk na 2:0 síce nepotvrdila, ale o pár minút išla za stavu 5:1 podávať na víťazstvo. Pri prvom pokuse neuspela, reparát zložila bez väčších problémov v 9. hre.

• Rybáriková dnes odohrala dovedna 5 setov
  • proti Petkovičovej zvládla na príjme 53 percent výmen
  • vypracovala si 14 brejkbalov
  • vo vzájomnej bilancii upravila na 4:0
  • v aktuálnej sezóne má bilanciu 29:6

Finálovou súperkou Magdalény Rybárikovej bude Belgičanka Alison van Uytvancková alebo novozélandská kvalifikantka Marina Erakovičová. Zverenkyňa Petra Hubera má bez ohľadu na výsledok finále istotu, že sa v pondelok vráti do top 100 rebríčka WTA. Stačili jej na to 4 mesiace v súťažnom dianí!