Home Správy Rybáriková v Birminghame titul nezískala, nestačila na Kvitovú

Rybáriková v Birminghame titul nezískala, nestačila na Kvitovú

by Dominika Mikušiaková

BIRMINGHAM – Magdaléna Rybáriková podľahla vo finále turnaja kategórie WTA Premier v Birminghame (936 128 USD, tráva vonku) turnajovej štvorke a obhajkyni titulu Petre Kvitovej 6:4, 1:6, 2:6.

Prvý set ovládla slovenská tenistka pomerom 6:4. O brejk z 3. hry síce prišla, okamžite sa však znova presadila na riterne. Česká hráčka robila veľké množstvo nevynútených chýb, v prvom dejstve ich bolo až 22. Za stavu 5:4 ukázala Magda pevné nervy, keď odvrátila brejkbal a set úspešne dopodávala.

V druhom dejstve dominovala česká favoritka. Slovenskú tenistku zasypala víťaznými údermi a jediný gem jej povolila za stavu 3:0.

Aj v rozhodujúcom sete ťahala Magda za kratší koniec. Za stavu 1:5 na servise odvrátila mečbal, po zmene strán Kvitová zápas dopodávala čistou hrou.

Rybáriková v úvode pozápasového rozhovoru po prevzatí fľaše šampusu pre zdolanú finalistku zablahoželala Kvitovej k zisku cennej trofeje. „Finálová prehra ma mrzí, na druhej strane som rada, že titul získala práve Petra. Sme veľmi dobré kamarátky. Je to výborná hráčka a skvelý človek. V prvom sete mi fungovalo podanie, Petra naopak robila priveľa ľahkých chýb. Od začiatku druhého setu však mala prevahu. Výborne riternovala, pri mojom podaní ma neustále dostávala pod tlak. Potvrdila, že na tráve sa cíti ako ryba vo vode. Napriek finálovej prehre som prežila v Birminghame skvelý týždeň. Keby mi niekto pred začiatkom turnaja povedal, že budem bojovať o titul, asi by som sa na tom iba dobre zasmiala. Je to pre mňa veľká vzpruha pred Wimbledonom. Ďakujem môjmu trénerovi Petrovi Huberovi, fyzioterapeutovi i všetkým fanúšikom, ktorí ma podporovali. Boli skvelí. Budúci rok sa sem chcem určite vrátiť,“ uviedla slovenská jednotka.

• Kvitová vedie vo vzájomnej bilancii už 6:1