Home Správy Rybáriková v Birminghame po prehranom prvom sete s parádnym obratom

Rybáriková v Birminghame po prehranom prvom sete s parádnym obratom

by Jana Sedláková

BIRMINGHAM – Magdaléna Rybáriková (19. v hodnotení WTA) zvíťazila nad Francúzkou Kristinou Mladenovičovou (56. v hodnotení WTA) v 2. kole turnaja WTA Premier v Birminghame (936 128 USD, tráva vonku) po setoch 3:6, 6:2, 6:1.

Hneď v úvode si Magda vybudovala tri brejkbalové šance, no nevyužila ich. Francúzka hrala veľmi dobre a vydaril sa jej brejk na 4:2. Rybáriková mala v ďalšej hre šance na ribrejk, ale nezužitkovala ich. Potom v mimoriadne dlhom geme na servise odvrátila 2 setbaly. Mladenovičová tak podávala na víťazstvo. Zdala sa byť pri setbaloch nervózna a lacno chybovala. Nakoniec však premenila 7. setbal.

V druhom dejstve Magda pokračovala v zlepšenej hre, ktorú načrtla už v koncovke 1. setu. Keď Mladenovičová prehrávala 1:4, dala si na kurt privolať brata a trénera zároveň. Sťažovala sa, že si nie je sebou istá. A napriek motivácii pri rozhovore s bratom už v ďalšej hre opäť prišla o servis. Potom nedovolila Magde doservovať set a znížila na 2:5. No v ďalšej hre šla Magda na riterne už do vedenia 40:0 a nakoniec premenila 3. setbal.

Výkon Slovenky v 3. sete gradoval. Jediný gem uhrala Francúzka pri servise až za stavu 0:5, čím už len odvrátila hrozbu „kanára“. Magda súperku za 24 minút doslova zmietla z kurtu.

Zaujalo nás: 

  • v prvom sete nevyužila Rybáriková ani jeden zo 6 brejkbalov
  • v 2. dejstve uhrala Mladenovičová po 1. servise iba 40 % výmen
  • v 3. sete získala Francúzka na riterne iba jeden bod
  • oveľa lepšie na tom nebola ani na servise, tam uhrala 6 bodov (a aj tak dokázala vyťažiť jeden gem)
  • Magda už vedie vo vzájomnej bilancii nad Mladenovičovou 3:0 a v každom zo zápasov stratila 1 set
  • Francúzka si v každom sete privolala na kurt trénera, Rybáriková iba v prvom

Vo štvrťfinále Slovenku vyzve Dalila Jakupovičová.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 + two =