Home Správy Rybáriková nedotiahla finále v Surbitone – jej súperka obhájila titul

Rybáriková nedotiahla finále v Surbitone – jej súperka obhájila titul

SURBITON – Magdaléna Rybáriková prehrala vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v Surbitone (100 000 USD, tráva vonku) s Američankou Alison Riskeovou 7:6(5), 2:6, 2:6.

Rybáriková viedla 2:1 s brejkom, ale Riskeová neskôr vyrovnala na 3:3. Američanka mala na príjme za stavu 5:4 dva setbaly, ale nevyužila ich a rozhodnutie o výsledku setu priniesol až tajbrejk. V ňom viedla Riskeová 3:0, ale od tohto stavu získala už len dva body a tak sa z výhry 7:5 v skrátenej hre napokon tešila Slovenka.

V druhom dejstve si Slovenka vypracovala náskok 2:0. Riskeová sa však vrátila ribrejkom. Američanka neskôr navýšila na brejkových 3:2, potom aj 5:2 a na servise si vynútila rozhodujúce dejstvo.

V treťom sete viedla Riskeová 3:0, Rybáriková potom znížila brejkom a servisom na 2:3. Od tohto stavu si však hry pripisovala iba Američanka, ktorá tak dokráčala k titulu.

• zápas trval dve hodiny a 23 minút
  • Rybáriková získala po servise sedem hier zo štrnástich
  • premenila tiež tri zo šestnástich brejkbalov
  • medzi 2. a 3. setom vyhrala Riskeová deväť hier za sebou
  • Američanka obhájila po roku titul zo Surbitonu

Rybáriková je jednou z dvojice Sloveniek, ktoré si tento týždeň zahrali o titul na veľkom ITF turnaji. V poľskej Toruni dnes doobeda triumfovala Rebecca Šramková.