Home Najdôležitejšie Rybáriková po skvelom výkone do 2. kola v Stuttgarte

Rybáriková po skvelom výkone do 2. kola v Stuttgarte

by Dominika Mikušiaková

STUTTGART – Magdaléna Rybáriková zdolala v 1. kole turnaja WTA Premier v Stuttgarte (816 000 USD, antuka v hale) Dariu Kasatkinovú za hodinu a 15 minút hladko 6:2, 6:2.

Prvý set získala slovenská tenistka pomerom 6:2. Rybáriková v ňom takmer nekazila, zatiaľ čo jej súperka kopila jednu nevynútenú chybu za druhou. Po dvoch brejkoch viedla už 4:1. Za tohto stavu prišla o vlastný servis, okamžite však opäť udrela na riterne. Set dopodávala bez zaváhania čistou hrou.

Spanilá jazda pokračovala aj v druhom dejstve, do ktorého vstúpila piešťanská rodáčka brejkom. Pri vlastnom servise bola dominantná, súperku do šancí nepúšťala. V 5. hre druhýkrát zobrala Ruske servis a víťazstvo si už nenechala ujsť. Zápas ukončila za stavu 5:2 esom.

• jediné eso zápasu zahrala Rybáriková na mečbale
  • v zápase urobila 6 nevynútených chýb, Kasatkinová až 32
  • v druhom sete stratila Slovenka pri vlastnom podaní iba 2 fiftíny
  • po prvom servise mala 78 % úspešnosť

V 2. kole čaká slovenskú tenistku svetová jednotka Simona Halepová. Vo vzájomnej bilancii vedie Halepová 3:2.