Home Najdôležitejšie Rusi a Bielorusi na Wimbledone? All England Club zmierni tvrdý zákaz, ale má jednu podmienku

Rusi a Bielorusi na Wimbledone? All England Club zmierni tvrdý zákaz, ale má jednu podmienku

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev

LONDÝN – Všetko nasvedčuje tomu, že na tohtoročnom Wimbledone uvidíme aj tenistov a tenistky z Ruska a Bieloruska.


Podľa britského Daily Telegraph na rozdiel od uplynulého roka budú môcť tenisti z Ruska a Bieloruska štartovať na Wimbledone a tiež prípravných trávnatých turnajoch vo Veľkej Británii pred slávnym grandslamovým podujatím.

Minuloročný zákaz organizátorov Wimbledonu proti reprezentantom krajín, ktoré začali a zúčastňujú sa na ruskej vojenskej invázii na Ukrajine, by mal byť definitívne zrušený.Zástupcovia All England Clubu a Britská tenisová asociácia (LTA) vlani pod nátlakom britskej vlády Rusov a Bielorusov na slávne trávnaté podujatie nepustili, ale následne prišiel trest od ATP a WTA, ktoré podobné obmedzenia na nimi organizovaných podujatiach nenastolili.

LTA bola od ATP uložená pokuta milión dolárov, od WTA to bolo 750 tisíc a zároveň wimbledonské podujatie neprinieslo súťažiacim žiadne body do rebríčka ATP a WTA.

Zákaz sa zmierni, ale…

“Všetko naznačuje tomu, že londýnsky All England Club zmierni zákaz pre Rusov a Bielorusov,“ uviedlo britské periodikum s dodatkom, že tenisti reprezentujúci tieto krajinu budú musieť podpísať vyhlásenie, že počas turnaja nebudú „propagovať alebo oslavovať“ vojnu rozpútanú ruským prezidentom Vladimírom Putinom.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × four =