Home Zo zákulisia Rusedski: „Djokovič sa stane do konca roka svetovou jednotkou“

Rusedski: „Djokovič sa stane do konca roka svetovou jednotkou“

by Michal Pokrivka

Brit Greg Rusedski je po triumfe Srba Novaka Djokoviča na US Open presvedčený o jeho návrate na vrchol rebríčka ATP. A nielen to, triasť sa vraj musí aj švajčiarsky grandslamový rekordér Roger Federer.

„Keď sa pozriem, čím si Djokovič prešiel v posledných mesiacoch, v Miami bol úplne prázdny. Bol vzdialený od toho, akým hráčom býval. Potom povolal správny tím, vzal späť svojho trénera, fyzioterapeuta. Preto si to dnes tak veľmi užíva,“ nechal sa počuť bývalý britský tenista.

„Dva grandslamové tituly v tejto sezóne – neuveriteľný výkon. Myslím si, že sa stane do konca roka svetovou jednotkou. Ak bude hrať tak ako teraz, nebudem prekvapený, ak vyrovná alebo dokonca prekoná Federerových rekordných 20 grandslamových titulov,“ vyslovil odvážny predpoklad Rusedski.

V súčasnosti má srbský tenista na konte 14 Grand Slamov. Španiel Rafael Nadal sa pýši 17, švajčiarsky rekordér Roger Federer ich ma okrúhlych 20. Post svetovej jednotky je však aktuálny. Z 3. pozície stráca „Nole“ na španielskeho lídra 2315 bodov. Do januára však nič neobhajuje, zatiaľ čo „Rafa“ 1280 a „Fedex“ 2100 bodov.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − fourteen =