Home Najdôležitejšie Rozhodol posledný set, Slovensku premiéra pod taktovkou Hrbatého nevyšla

Rozhodol posledný set, Slovensku premiéra pod taktovkou Hrbatého nevyšla

by Tomas Hmira

BRATISLAVA – Jozef Kovalík neuspel v rozhodujúcom zápase Davisovho pohára medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou. Mirzovi Bašičovi podľahol 6:7(0), 6:2, 3:6.

Slovenský tenista bol v prvom sete viackrát bližšie k víťazstvu ako súper. Viedol postupne 3:1 i 4:2. Za stavu 5:4 si na riterne vypracoval náskok 30:0. Napokon musel o úvodnej časti rozhodnúť tajbrejk. V ňom Bašičovi padlo všetko, na čo siahol. Nepustil Kovalíka k žiadnemu bodu.

Jeho neuveriteľná presnosť a razancia pokračovala aj v úvode druhej časti. Napokon sa šnúra získaných fiftínov zastavila na čísle 12. Od tohto momentu začal v NTC dominovať náš tenista. Súperovi začali pribúdať nevynútené chyby, čo Kovalík využil a poslal zápas do rozhodujúceho setu celého súboja Slovenska s Bosnou a Hercegovinou.

Bašič hneď v úvode razantným riternom na čiaru rozhodol o brejku na 2:0. Tímová dvojka už nepustila nášho hráča k žiadnemu brejkbalu. Uhrala si zápas vlastným umením.

• Kovalík otvoril prvý set 8 víťaznými bodmi po prvom podaní, napokon set zakončil s úspešnosťou 59%
  • v treťom geme druhej časti nastal za stavu 30:30 kuriózny moment, loptičku vrátil do hry ľavý stĺpik, ktorý drží sieť