Home Najdôležitejšie Rozhodnuté – Serena Williamsová na Wimbledone nasadená

Rozhodnuté – Serena Williamsová na Wimbledone nasadená

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Očakávané rozhodnutie je tu. Americká tenistka Serena Williamsová, ktorej patrí v rebríčku WTA 183. miesto, bude na Wimbledone medzi 32 nasadenými.

Po Australian Open 2017, keď odchádzala na materskú dovolenku, bola Američanka na čele rebríčka. Odkedy sa v marci vrátila do súťažného diania, objavovali sa rôzne názory, či by mala byť na turnajoch medzi zvýhodnenými hráčkami. Na Roland Garros sa rozhodli organizátori rešpektovať renking. Wimbledon bude v tomto smere iný. Serene bola prisúdená pozícia nasadenej 25-ky.

Na toto rozhodnutie doplatila naša Dominika Cibulková. Momentálne 32. tenistka sveta už včera kritizovala prípadné nasadenie Williamsovej. Práve jej totiž zostane v rukách „čierny Peter“. Ocitne sa v poli nenasadených a už v 1. kole jej bude hroziť konfrontácia s niektorou z favoritiek. Magdaléna Rybáriková začne obhajobu semifinále ako 19-ka „pavúka“.

Pár hodín pred rozhodnutím organizátorov Wimbledonu vydala stanovisko aj Americká tenisová asociácia. Tá proklamovala, že mladšiu zo sestier Williamsových nasadí na US Open bez ohľadu na rebríček.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 2 =