Home Najdôležitejšie Rozbehnutý Kližan pokračuje v parádnej forme: V Taliansku zabojuje už o finále!

Rozbehnutý Kližan pokračuje v parádnej forme: V Taliansku zabojuje už o finále!

Martin Kližan, Bratislava Open 2024

SASSUOLO – Slovenský tenista Martin Kližan na antukovom challengerovom podujatí v talianskom Sassuolo zabojuje už o finále.

Na turnaji s celkovou dotáciou 148 625 eur síce začínal v dvojkolovej kvalifikácii, ale dnešnou výhrou nad americkým súperom Tristanom Boyerom, ktorého zdolal za hodinu aj 49 minút dvakrát 7:5, spečatil už svoj postup do semifinále.

Bývalá slovenská singlová jednotka a aktuálne až 466. hráč sveta Kližan využil dnes 4 z 11 brejkbalov, americký súper bol efektívnejší, keď na brejk premenil dve z troch ponúknutých možností. Kližan predtým v Taliansku vyradil už kvalitného argentínskeho antukára Ficovicha (6:2, 6:2) a v úvodnom kole aj domáceho Zeppieriho, ktorý mu za stav 3:3 v prvom sete zápas vzdal.

Rebríčkom stále stúpajúci Kližan, ktorý predtým na domácom podujatí v Bratislave skončil na rakete vo forme hrajúceho krajana Kovalíka, ktorému podľahol až v trojsetovej bitke, tak aj po prechode na challengerový okruh pokračuje vo výbornej forme a skvelých výkonoch a výsledkoch.

V boji o finále nastúpi Kližan proti holandskému súperovi Jesperovi De Jongovi.