Domov Slováci v akcii Rozbehnutá česká šampiónka padla: Mia Pohánková rozjasala Trnavu

Rozbehnutá česká šampiónka padla: Mia Pohánková rozjasala Trnavu

od Majo Malinovský
Mia Pohánková, J&T Banka Slovak Open, Bratislava

TRNAVA – Talentovaná slovenská hviezdička Mia Pohánková postúpila na domácom podujatí ITF W75 v Trnave do singlového osemfinále.



Stále iba 17-ročná slovenská hráčka zdolala v dnešnom súboji úvodného kola v derby súboji českú súperku Lauru Samson. Pohánková rozjasala domáce publikum, keď po takmer trojhodinovom boji zdolala Češku Lauru Samson po setoch 7:6(4), 4:6 a 6:3. V boji o štvrťfinále vyzve aktuálne 348. hráčka sveta ruskú turnajovú trojku Alinu Kornejevovú.

Rodáčka z Levíc sa o viac ako 100 miest vyššie postavenej českej súperky nezľakla. V druhej hre síce čelila brejkbalu, ale úspešne ho odvrátila a v piatej sa ako prvá dočkala brejku. Češka ale kontrolovala okamžitým ribrejkom a v siedmej hre Samson úspešne odvrátila dva brejkbaly Pohánkovej. Keďže ďalšie brejkbaly už prvý set nepriniesol, o osude úvodného dejstva musel rozhodnúť tajbrejk. V tom Pohánková z 0:2 dokázala otočiť na 5:2 a za hodinu aj 11 minút oslavovala po triumfe 7:4 zisk prvého setu.

Druhý aj tretí set rozhodol jediný brejk

V druhom dejstve si obidve hráčky držali podanie až do kľúčovej siedmej hry. Brejk Češke priniesol vedenie 4:3 a keďže ďalšie hry nepriniesli žiadne brejkbaly, po 51 minútach sa Samson radovala z výhry 6:4 a vynútila si tretí set. Do toho vstúpila lepšie Pohánková, ktorá sa po brejku v druhej hre razom ujala vedenia 3:0.

V ďalších hrách si už obidve hráčky držali servis a žiadny ďalší brejkbal sa neobjavil ani na jednej strane. Deviaty gem priniesol vedenie podávajúcej Pohánkovej 40:0, ale súperka odvrátila tri mečbaly, ale na štvrtý pokus to už vyšlo a slovenská hviezdička rozjasala Trnavu po vyradení minulotýždňovej šampiónky.

Okrem Pohánkovej sa dnes v Trnave nedarilo ani jednej zo Sloveniek, v prvom kole stroskotala Adela Polakovičová, kvalifikantka Radka Zelníčková aj Dominika Pirohová.

ITF W75 Trnava (60 000 USD, tvrdý povrch hala) – Slovensko

  • 11:30 – Valentina Ryserová (Sui) vs Adela Polakovičová – 1. kolo 6:2, 7:5
  • 11:30 – Radka Zelníčková (Q) vs Anouk Koevermansová (Ned – 7.) – 1. kolo 4:6, 2:6
  • 14:00 – Mia Pohánková vs Laura Samson (Cze) – 1. kolo 7:6(4), 4:6, 6:3
  • 14:30 – Veronika Podrezová (Ukr) vs Dominika Pirohová – 1. kolo 6:3, 6:0
  • 16:00 – Amelie Justine Hejtmánková (Cze)/Natália Kročková vs Amelia Rajecká (Gbr)/Vendula Valdmannová (Cze – 3.) – osemfinále 3:6, 1:6
  • 18:10 – Lea Belanská/Adela Polakovičová vs Lucie Havlíčková (Cze)/Laura Samson (Cze) – osemfinále Belanská/Polakovičová postúpili bez boja

Zdroj: ts

Podobné články

1 Váš komentár

Slováci v akcii: Streda 4. marec 4 marca, 2026 - 5:37 pm

[…] Slováci v akcii […]

Odpovedzte

Zanechajte komentár

10 + 15 =