Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth)

Roger Federer vymazaný po milovanom Wimbledone: Takmer 25 rokov trvajúcej sérii bude koniec

BRATISLAVA – Presne 11. júla po skončení tretieho grandslamu sezóny Wimbledonu skončí už takmer 25 rokov trvajúca séria švajčiarskeho velikána Rogera Federera.


Meno legendy vymizne z rebríčka ATP

Dlhoročná svetová jednotka a 20-násobný grandslamový šampión, ktorý sa aktuálne nachádza na 96. priečke rebríčka ATP, sa naposledy na kurtoch objavil presne pred rokom na vlaňajšom Wimbledone. So slávnym a svojim mimoriadne obľúbeným turnajom sa lúčil už v štvrťfinále, keď jeho púť krutým kanárom ukončil poľský súper Hubert Hurkacz.

Federer, ktorý sa momentálne nachádza na hranici elitnej stovky má na konte 600 bodov, ale po skončení Wimbledonu, na ktorom sa bohužiaľ v tomto roku nepredstaví, o všetky príde a prvýkrát od septembra 1997 nebude mať v rebríčku ATP ani jeden bod a jeho meno tak po dlhých rokoch vymizne zo svetového poradia.V pláne Bazilej a Laver Cup v tomto roku

Aj keď pôvodný plán švajčiarskej legendy bolo určite sa na milovanom Wimbledone vrátiť do súťažného diania, ďalšia operácia zraneného pravého kolena predĺžila čas na rekonvalescenciu a aktuálne správy z tábora miláčika tribún hovoria, že v tejto sezóne sa fanúšikom zrejme predstaví len na domácom podujatí v Bazileji a na obľúbenej tímovej súťaži Laver Cupe.

„Viac ako Laver Cup a Bazilej som zatiaľ neplánoval,“ uviedol maestro pred časom pre britské médiá, s tým, že aj v nasledujúcom roku by si rád ešte zahral na okruhu ATP. Nečaká ho ale nič jednoduché, pretože nebude mať adekvátne rebríčkové postavenie – ak vôbec nejaké. Bude sa musieť spoliehať na divoké karty, na využitie ale bude mať aj chránený rebríček kvôli zraneniu kolena, s ktorým za posledných 18 mesiacov absolvoval až tri operácie, takže plánovanie programu bude ešte náročnejšie.Navždy v tenisovej histórii

„Po Bazileji bude sezóna tak či tak na konci. Je pre mňa dôležité, aby som sa zase dostal do kondície a mohol naplno trénovať. Akonáhle sa to podarí, budem si môcť vybrať, koľko turnajov odohrať a kam vyraziť,“ dodal Federer, ktorý síce vypadne z rebríčka ATP, ale v tenisovej histórii je už dávno zapísaný nezmazateľným písmom.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Katarína Kužmová

Slováci v akcii: Streda 17. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví štrnástka našich zástupcov. Držíme palce! M15 Bad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 6 =