Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Federer odstúpením z Roland Garros pobúril fanúšikov: Maestra sa zastal jeden z rivalov aj duo legiend

PARÍŽ – Po vyhratom boji s Nemcom Koepferom síce švajčiarsky velikán Roger Federer postúpil do osemfinále parížskeho Roland Garros, ale v tom proti talianskemu súperovi Matteovi Berrettinimu už nenastúpil.


Dôvodom odhlásenia sa švajčiarskej legendy bol údajne strach o koleno, ktoré si v náročných súbojoch už čo to vytrpelo a pred blížiacou sa trávnatou časťou sezóny by to bolo pre Federera a jeho tím už príliš riskantné.

Rozhodnutie takmer 40-ročného velikána množstvo fanúšikov chápe, ale veľa z nich zostalo pobúrených, pretože nechápu čo ho viedlo k účasti na Roland Garros a prečo odstupuje práve teraz. Zdá sa im nespravodlivé, že šancu zabojovať o štvrťfinále nedostal Koepfer, ktorý bol Federerovi vyrovnaným súperom a bojoval o osemfinále, v ktorom by určite nastúpil na rozdiel od postupujúceho Švajčiara.Murray sa zastal Federera

Jeden z fanúšikov na sociálnej sieti kritizoval odstúpenie Federera, ktoré označil za neúctivé a hnevalo ho, že švajčiarsky velikán využil podujatie ako Roland Garros len na nabratie hernej kondície, na čo mohol využiť hocijaký menší turnaj. Na jeho príspevok zareagoval britský rival Federera Andy Murray, ktorý sám dobre vie, čo je to vracať sa po dlhej odmlke do súťažného kolotoča.

„Keď sa futbalisti alebo basketbalisti vracajú po zranení, môžu hrať len obmedzený počet minút, aby postupne budovali svoju fyzickú kondíciu. V tenise tento luxus nemáme, aby sme mohli hrať v prvom stretnutí set, v druhom dva atď.,“ zastal sa dvakrát na koleno operovaného Federera Murray.Reaguje na pocity svojho tela

„Tvrdím, že je dosť riskantné hrať niekoľko štvorhodinových zápasov za sebou na turnajoch veľmi rýchlo po comebacku. Takže mi dáva zmysel, že človek reaguje na pocity svojho tela,“ dodal Murray, ktorý má sám dlhotrvajúce zdravotné problémy a od marca sa vo dvojhre na ATP Tour nepredstavil.

Zastali sa ho aj Evertová a McEnroe

Na viacero kritických názorov fanúšikov reagovala aj americká legenda Chris Evertová, ktorá uviedla, že švajčiarsky velikán si právo takto sa rozhodnúť zaslúžil. A legendárny americký daviscupový kapitán Patrick McEnroe dodal, že vysvetlenie Federera absolútne chápe, ale jeho odstúpenie teda vôbec dobre nevyzerá.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Prvá slovenská radosť z Tokia: Polášek s Kleinom zaskočili ruských favoritov a sú v osemfinále

TOKIO – Slovenskí tenisti Lukáš Klein s Filipom Poláškom sa prebojovali do 2. kola štvorhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × five =