Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP - Alberto Pezzali)

Roger Federer odhalil svoj plán: Tento rok odohrá dva turnaje a rozmýšľa už nad 2023

Švajčiar Roger Federer prehovoril o svojich plánoch. Tento rok odohrá dva turnaje, rozmýšľa už nad budúcim.


Má 40 rokov a trikrát operované koleno. Švajčiar Roger Federer napriek tomu neuvažuje nad koncom kariéry. Nehral od vlaňajšieho Wimbledonu, no v tejto sezóne uvidíme jeho návrat na kurty. Prehovoril o svojich plánoch. Dokonca rozmýšľa už nad rokom 2023.

„Rozhodne áno. Ako a kde, to ešte neviem. Ale určite je to v mojej hlave,“ priznal švajčiarsky tenisový fenomén, ktorého cituje Tennis Majors s odvolaním sa na Tages Anzieger.

„Tento rok neplánujem nič iné ako Laver Cup a Bazilej. Po Bazileji sa predsa len sezóna skončí,“ potvrdil, že v tejto sezóne ho uvidíme len na dvoch akciách.

„Pre mňa je dôležité dostať sa späť do formy, aby som mohol naplno trénovať. Potom si môžem vyberať, koľko turnajov chcem hrať a ktoré turnaje budem hrať. Laver Cup je dobrý začiatok, kde nemusím hrať päť zápasov za šesť dní,“ vysvetľoval Federer, prečo práve toto podujatie zvolil za svoje návratové.

„V Bazileji to ale budem musieť dokázať. Musím sa na to pripraviť na tréningu. Samého ma zaujíma, čo bude ďalej. Som plný nádeje, zašiel som ďaleko. Od požadovanej formy nemám veľmi ďaleko. Nasledujúce tri až štyri mesiace budú neuveriteľne dôležité,“ dodal Roger Federer.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Daviscupového súboja Nadala s Djokovičom sa nedočkáme, Austrália bez Kyrgiosa

MADRID – Španielsky tenista Carlos Alcaraz povedie svoju krajinu v zápase základnej skupiny finálového turnaja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + eleven =