Home Najdôležitejšie Roger Federer odhalil reakcie svojich detí pri sledovaní jeho hry

Roger Federer odhalil reakcie svojich detí pri sledovaní jeho hry

by Roderik Pastier

Rogera Federera na kurte v roku 2020 už neuvidíme. Rozhodol sa podstúpiť opätovnú operáciu kolena a bude určitý čas trvať, kým bude plne pripravený vrátiť sa na kurty. Švajčiarsky šampión sa pokúsi zopakovať rovnaký príbeh ako v roku 2017, keď dokázal vyhrať Australian Open po tom, čo absentoval na okruhu šesť mesiacov.


Napriek tomu, že Švajčiar je považovaný za najobľúbenejšieho a najslávnejšieho tenistu všetkých čias, jeho štyri deti ešte stále nedokážu pochopiť to, aký je ich otec velikán. Zdá sa, že 38- ročnému Federerovi to vôbec nevadí.

Federer na adresu jeho detí

„Jeden z chlapcov sledoval môj zápas na Hopmanovom pohári a povedal, že aj on chce byť ako jeho otec, aj on chce hrať tenis. Je to naozaj vtipné,” povedal Federer v nedávnom rozhovore. „Myslím, že dievčatá vedia, že som profesionálny tenista. Poznajú aj ostatných profesionálnych tenistov, ale o úspechoch sa moc nebavíme, tiež im nerozprávam o rankingovom postavení,” pokračoval.

Roger Federer
zdroj: twitter Australian Open

„Vedia, že niekedy sa mi podarí aj vyhrať. Snažím sa ich učiť, že na výhre alebo prehre nezáleží, ide o to, ako sa správate na kurte,” poznamenala bývalá svetová jednotka.

Rok 2021 môže pre Federera predstavovať posledný rok, kedy bude mať šancu vyhrať deviaty titul na Wimbledone a získať zlatú medailu na olympijských hrách v Tokiu (jedno z mála ocenení, ktoré mu stále chýbajú).Vďaka kombinácii operácie kolena a globálnej pandémie bude rok 2020 po prvýkrát za 20 rokov, keď Federer nepostúpi do finále ATP. Federer je držiteľom rekordu najviac po sebe idúcich rokov, kedy dosiahol finále ATP, podarilo sa mu to každý rok od roku 1999 – týmto rekordom porazil aj Jimmyho Connorsa, ktorému sa to podarilo deväťnásťkrát po sebe.

Zdroj: TS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five + eleven =