Home Najdôležitejšie Riaditeľ WTA sa zastal tenistov z Ruska: Sú to nevinné obete

Riaditeľ WTA sa zastal tenistov z Ruska: Sú to nevinné obete

by Majo Malinovský
Steve Simon

ST. PETERSBURG – Riaditeľ Ženskej tenisovej asociácie (WTA) Steve Simon uviedol, že Rusky nesmú byť penalizované za konanie “autoritárskeho vedenia” ich štátu.


Reagoval tak na ich obavy, že by im mohlo hroziť úplné vylúčenie z turnajov. Asociácia tenisových profesionálov (ATP) a WTA už skôr v reakcii na inváziu na Ukrajinu umožnili ruským a bieloruským tenistom hrať pod neutrálnou vlajkou.

Wimbledon bez ruskej svetovej jednotky? Potrebujeme mať istotu, že nie sú podporovatelia Vladimira Putina

“Nikdy sme športovkyniam nezakazovali zúčastňovať sa na turnajoch v dôsledku politického postoja, ktoré zaujalo vedenie ich krajiny. Muselo by sa stať niečo naozaj výnimočné, aby sa to zmenilo,” uviedol Simon pre agentúru DPA. Britský minister športu Nigel Huddleston uviedol, že ruským tenistom vrátane doterajšieho lídra svetového rebríčka Daniila Medvedeva hrozí neúčasť na grandslamovom Wimbledone, ak verejne nezaujmú postoj proti svojmu prezidentovi Vladimirovi Putinovi.Tenisti sú nevinné obete

“Veríme, že od toho upustia, pretože by to spôsobilo mnoho ďalších problémov. Dúfam, že budeme pokračovať v sankciách a vo všetkom, čo vedie k dosiahnutiu mieru. Tenisti sú však nevinné obete a myslím si, že ich izolácia nie je spravodlivá,” dodal Simon k prípadnému zákazu účasti na turnajoch zo strany štátnych orgánov.  

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen + two =