Novak Djokovič
Novak Djokovič v Melbourne (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

Riaditeľ Australian Open: Nechcem, aby tenisti išli do povinnej karantény

MELBOURNE – Riaditeľ grandslamového turnaja Australian Open chce, aby zahraničným tenistom po príchode do krajiny udelili výnimku z povinnej 14-dňovej karantény. Craig Tiley je presvedčený, že úvodné podujatie veľkej štvorky sa v Melbourne uskutoční podľa plánu 18.-31. januára 2021.


„Počítam s tým, že Austrália a federálne vlády jednotlivých štátov uvoľnia obmedzenia na hraniciach a hráčom zo zahraničia udelia špeciálnu výnimku. Mohli by tak trénovať v biologicky bezpečnej ‚bubline‘ a pohybovať sa medzi hotelom a kurtmi. Nemalo by sa stať, že hráči budú musieť byť po prílete do Austrálie 14 dní zatvorení v hoteli. Nemôžete od nich žiadať, aby boli pripravení odohrať grandslamový turnaj bez toho, aby mohli predtým trénovať,“ citovala slová Tileyho agentúra AP.

Melbourne výrazne zasiahla druhá vlna pandémie koronavírusu. V päťmiliónovom meste zaviedli šesťtýždňový lockdown a zákaz vychádzania. Postupne však prichádza k uvoľňovaniu prísnych opatrení zavedených v boji proti ochoreniu COVID-19.Tiley: Túžime po turnaji s divákmi

„Chceli by sme naplniť tribúny maximálne do 50 percent kapacity s tým, že medzi divákmi by bola bezpečná vzdialenosť a dodržiavali by sa všetky potrebné opatrenia. V hre je viacero možností, všetko je ešte otvorené,“ dodal Tiley.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič

Novak Djokovič hrozbou pre Austráliu: Súd zverejnil rozsudok, ktorý rozhodol o deportácii srbskej jednotky

MELBOURNE – Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke uviedol, že pre jeho krajinu bolo rozumné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + 15 =