Home Najdôležitejšie Šramková v Prahe zvládla prvý duel: V slovensko-českom derby nedala šancu domácej outsiderke

Rebecca Šramková

PRAHA – Slovenská tenistka Rebecca Šramková naplnila v semifinále kvalifikácie na podujatí Livesport Prague Open proti domácej Barbore Palicovej rolu favoritky.

Šramková na pražskej antuke proti aktuálne 919. hráčke sveta jasne dominovala, v prvom sete dvakrát dokázala súperku brejknúť a sami si podanie nestratila ani jediný raz – 6:1.

Do druhého dejstva vstúpila česká outsiderka fantasticky, keď hneď v druhej hre zobrala Šramkovej podanie a razom viedla už 3:0. Slovenskú favoritku ale zlý vstup do setu vôbec nerozhodil, v šiestej hre za hrozivého stavu 1:4 dokonca Šramková odvrátila ďalšie štyri brejkbaly súperky, ale to ju nakoplo. Z 1:4 vyhrala slovenská favoritka do konca setu všetkých päť hier a po triumfe 6:4 sa tak po hodine hry radovala z postupu do kvalifikačného finále.

V tom na slovenskú kvalifikačnú päťku čaká nasadená jedenástka Číňanka Yuanová, ktorá v úvodnom vystúpení nestratila ani set s Britkou Mooreovou (7:6, 7:5).