Home Najdôležitejšie Ďalšia slovenská radosť na Roland Garros: Šramková s čínskou favoritkou nestratila ani set

Rebecca Šramková

PARÍŽ – Po Anne Karolíne Schmiedlovej na parížskom Roland Garros do ďalšieho kvalifikačného kola postúpila aj Rebecca Šramková.

Slovenská tenistka prekvapivo bez straty jediného setu vyradila čínsku favoritku a nasadenú 26. Xinyu Wangovú. V prvom sete síce na brejk Slovenky v tretej hre odpovedala čínska favoritka okamžitým ribrejkom, ale koncovka úvodného dejstva patrila Šramkovej, ktorá brejkom v desiatej hre vyhrala úvodný set za 33 minút 6:4.

Ani v druhom dejstve nenašla Číňanka recept na dobre hrajúcu Slovenku a po dvoch brejkoch Šramkovej prehrávala už hrozivých 1:5. V siedmej hre síce Slovenka na podaní zahodila jeden mečbal, ale víťazstvo v zápase si už nenechala ujsť – 6:3. V ďalšom kole kvalifikácie na ňu čaká víťazka zápasu Di Giuseppeová verzus Flinková.