Home Audio/video Rafael Nadal rozšíril trénersky tím o olympijského a grandslamového šampióna

Rafael Nadal rozšíril trénersky tím o olympijského a grandslamového šampióna

by Majo Malinovský
Rafael Nadal, Marc López

MADRID – Španielsky matador a aktuálna svetová šestka Rafael Nadal rozšíril pred štartom novej sezóny svoj trénerský tím.


Spolu dosiahli na olympijské zlato

K už existujúcej dvojici trénerov Carlos Moyá a Francisco Roig teraz pribudne do partie Nadala ďalší španielsky zástupca a to skúsený Marc López. 39-ročný Španiel je bývalou deblovou svetovou trojkou a tiež deblovým šampiónom Roland Garros z roku 2016.

Rafael Nadal, Marc López
Marc López a Rafael Nadal so zlatými medailami na stupni víťazov (Foto: TASR/AP – Vadim Ghirda)

S Nadalom Lópeza spája zlatý moment spod olympijských kruhov, keď v brazílskom Riu spoločne vo štvohre dosiahli na najcennejší kov.Ďalšie štyri spoločné trofeje

Okrem najcennejšieho olympijského zlata spoločne vo štvohre dvakrát ovládli aj podujatie v katarskej Dauhe (2009 a 2011) a tiež na prestížnom americkom podniku Indian Wells (2010 a 2012). Naposledy si spolu zahrali v daviscupovej štvohre proti indickému páru Saketh Myneni a Leander Paes a radovali sa z triumfu 3:1.

Rafael Nadal, Marc López
Oslavujúci Marc López a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Ryan Remiorz/The Canadian Press)Po Abú Zabí príde na rad Austrália

Už aj s novým trénerom po boku sa aktuálne 35-ročný Nadal predstaví po prvýkrát v Abú Zabí (16-18. december), kde na exhibičnom podujatí bude ladiť formu pred štartom novej sezóny. Tú by mal Rafa odštartovať na podujatí ATP 250 v austrálskom Melbourne (3-9. január), ktoré bude generálkou na úvodný grandslam sezóny Australian Open. Naposledy sa Španiel na súťažnom kurte objavil ešte v auguste v americkom Washingtone, kde ho z hry vyradilo zranenie chodidla.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 + sixteen =