Andrej Rublev, Rafael Nadal
Andrej Rublev a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Jean-Francois Badias)

Nadal po senzačnej prehre s Rublevom: Nezačal som antukovú sezónu správnym spôsobom, ale…

MONACO – Španielsky tenista Rafael Nadal vypadol nečakane už vo štvrťfinále turnaja ATP Monte Carlo Masters. Rekordný 11-násobný víťaz podujatia prehral v pozícii nasadenej trojky s Rusom Andrejom Rublevom v troch setoch 2:6, 6:4 a 2:6.


Vždy sa hrá lepšie, keď nemáte čo stratiť

„Pre Rafu musí byť neuveriteľne náročné hrať v každom zápase pod tlakom víťazstva, ktoré od neho každý očakáva. Vždy sa hrá lepšie, keď nemáte čo stratiť a to bol aj môj prípad,“ povedal Rublev, ktorý nedovolil Nadalovi postúpiť do 75. semifinále na podujatiach Masters. Šiesty nasadený Rus sa v semifinále stretne s Nórom Casperom Ruudom.

Andrej Rublev
Andrej Rublev (Foto: TASR/AP – Jean-Francois Badias)V Monte Carle Nadal odštartoval antukovú sezónu, ktorej vrcholom bude Roland Garros. Tretí hráč svetového rebríčka sa neobjavil na ATP Tour od štvrťfinálovej prehry s Grékom Stefanosom Tsitsipasom na februárovom Australian Open v Melbourne. Iba druhýkrát v kariére sa mu v Monte Carle nepodarilo prebojovať medzi najlepších štyroch.Prehrať tu je vždy smutné

„Prehrať tu je vždy smutné. Nezačal som antukovú sezónu správnym spôsobom. Ale nie je vhodný okamih sťažovať sa, Jediné, čo môžem spraviť, je ísť do Barcelony a trénovať. Pokúsim sa napraviť veci, ktoré nefungovali,“ uviedol Nadal.

Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Jean-Francois Badias)

Monte Carlo, merci pour tout ! 🙏

I lost today to a great player @andreyrublev 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

I didn’t play well and he was better. No excuses.

Now back to work!!!! 💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻

Uverejnil používateľ Rafa Nadal Piatok 16. apríla 2021

Tridsaťštyriročný Španiel chce v Paríži na prelome mája a júna zabojovať o 14. titul a rekordnú 21. grandslamovú trofej. Nadal predtým vynechal turnaje v Dauhe a Dubaji i podujatie Masters 1000 v Miami.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − six =