Rafael Nadal prehovoril o vývoji tenisu.
Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión Španiel Rafael Nadal zhodnotil vývoj svetového tenisu. Viac verí na intuíciu, ako na šablónovitú hru, ktorá začína ovládať okruh ATP aj WTA.
„Pochádzame z éry Peta Samprasa, ktorý získal 14 grandslamových titulov. Je pochopiteľné, že niekto z našej generácie, ktorý získal 14 titulov, si môže myslieť, že dosiahol vrchol. Ale pre nás, keďže sme boli traja, nie dvaja, nikdy nebol čas na oddych. Nároky boli extrémne. Nikdy sme neprestali byť na seba nároční. To je veľkosť našej éry,“ cituje Nadala Punto de Break.
„Vždy sme sa dostali do finálnych fáz turnajov a bojovali sme o najdôležitejšie tituly. Nemyslím si, že by to dokázal ktorýkoľvek hráč. Nemyslím si, že sa tenis až tak veľmi zmenil. Svet sa vyvíja a štýl hry sa trochu zmenil. Ľudia udierajú silnejšie, podávajú silnejšie. Stále verím v intuíciu, nie v hru ako robot, ktorý sa snaží hrať na základe štatistík. Hovoril som o tom s Federerom a on nemal rád, keď mal priveľa informácií,“ hovoril legendárny španielsky tenista o vývoji tenisu.
