Home Najdôležitejšie Rafael Nadal? Na Roland Garros a olympiáde v Paríži čakajte od neho veľké veci, prognózuje legenda

Rafael Nadal? Na Roland Garros a olympiáde v Paríži čakajte od neho veľké veci, prognózuje legenda

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, ATP Brisbane

Bývalý španielsky tenista a niekdajšia svetová sedmička Emilio Sánchez Vicario predpovedá veľké veci, ktoré Rafael Nadal môže predviesť na Roland Garros a na olympiáde v Paríži.

Rafael Nadal sa takmer po ročnej prestávke vrátil na súťažné kurty v januári na turnaji v Brisbane. Hladko v dvoch setoch zdolal Dominica Thiema a Jasona Kublera. Počas štvrťfinálového zápasu proti Jordanovi Thompsonovi sa ale znovu zranil a trojsetový maratón prehral. Odvtedy opäť pauzuje.

37-ročný španielsky tenista sa ale už niekoľko týždňov pripravuje na antuke. Na svojom obľúbenom povrchu. Vrátiť sa chce na turnaji v Monte Carlo. Jeho krajan a bývalá svetová sedmička Emilio Sanchez Vicario predpovedá, že Rafael Nadal bude vo svojej 100 % forme na grandslamovom Roland Garros a na olympiáde v Paríži a môžeme od neho vidieť ešte veľké veci.

“Nemyslím si, že nás opustí. Myslím si, že bude hrať dobre. Myslím si, že sa trochu bojí, pretože ho trápia zranenia. Ale ak začne hrať na antuke, už sa nebude báť, pretože začne súťažiť a dostane sa späť do formy. Verím, že na Roland Garros a na olympijských hrách bude na 100 %. Pokiaľ nebude mať iné fyzické problémy,“ hovoril legendárny Španiel v rozhovore pre EFE.

“Pre mňa je to skôr jeho boj so sebou samým. Pretože keď prišiel do Austrálie, hral dobre. Ale odohral zápas, v ktorom sa cítil trochu zle a veľmi sa trápil. Ale na antuke to bude bolieť oveľa menej,” dodáva Sanchez Vicario na adresu 22-násobného grandslamového šampióna.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 5 =